Jak się uczyć niemieckiego?

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Zastanawiasz się jak się uczyć niemieckiego, żeby w końcu zacząć mówić w tym języku?

Która to już Twoja próba ogarnięcia niemieckiego? Masz ochotę się poddać i wydaje Ci się, że to język nie dla Ciebie? Spróbuj tym razem inaczej! Zaufaj mojemu doświadczeniu w nauczaniu języków obcych i uwierz mi, że ty również możesz zacząć mówić po niemiecku, nauczyć się niemieckiego, przełamiesz swoją barierę językową i zdobędziesz się na samodzielność za granicą.

Oto kilka prostych sposobów, aby tym razem osiągnąć sukces!

1. Otaczaj się językiem obcym!

Daj sobie szansę na osłuchanie się i oczytanie się z nim, a więc: słuchaj radia, oglądaj TV, czytaj prasę i surfuj po intrenecie. Dostarczysz sobie w ten sposób wielu bodźców jednocześnie. Pewnie wyrażenia i zwroty same wejdą Ci do głowy. Melodia języka obcego stanie Ci się bliska, a dzięki temu łatwiej przyjdzie Ci oswojenie się z wymową. Nie tylko osłuchasz się z akcentem, ale i wyłapiesz znane już Ci słówka, a te, których nie znasz możesz łatwo skojarzyć z pokazywanym obrazem. Połącz przyjemne z pożytecznym i przestań traktować naukę języka jako zło konieczne i nudne siedzenie nad książką!

2. Stymuluj swój umysł!

Nie każdy temat czy słownictwo będą dla Ciebie szalenie interesujące – spraw by były mniej odpychające 🙂

Użyj koloru, dzięki niemu trudne frazy łatwiej zapadną w pamięć. Kolorem można też grupować rodziny wyrazów, a łącząc je, łatwiej zapamiętujemy.

Na lodówkę, pralkę, ścianę…a najlepiej wszędzie, gdzie tylko się da! Oznaczaj nimi przedmioty, których używasz na co dzień, dzięki temu zaoszczędzisz dodatkowy czas na naukę. Pozwól, by Twoje oczy i mózg zapamiętały to za Ciebie!

3. Dosyć wymówek!

Nie czekaj na wolne popołudnie, weekend, poniedziałek, pełna godzinę czy początek miesiąca 🙂 Można zacząć od czwartku, w środku miesiąca a nawet o 16:48!

Zmień nastawienie i pomyśl, że 5 min każdego dnia jest lepsze niż 30 raz na jakiś czas.

4. Sam stwórz sobie możliwość!

W autobusie czy pociągu ucz się z fiszek, a na spacerze słuchaj nagranych słówek lub zdań.

Jest to jeden z najlepszych sposobów przyswojenia sobie wymowy języka, którego chcemy się nauczyć. Faktem jest, że dzieci uczą się języków najszybciej. Jak one to robią? Odpowiedź jest bardzo prosta: słuchają swoich rodziców i zaczynają coś powtarzać, aż w końcu zaczną mówić.

Zobacz też nagranie: Jak się uczyć niemieckiego? – “10 sposobów na naukę”

5. Praktyka!

Przerobiłeś np. dział restauracja? Idź chociaż na kawę. Zamów sam, poproś o rachunek. Wykorzystaj swoją wiedzę. Nabierz doświadczenia i pewności. Odezwij się do kolegi w pracy albo zagadaj o pogodzie do sąsiadki – na pewno docenią twoje starania, a Ty im prędzej zaczniesz wykorzystywać swoją wiedzę, tym łatwiej będzie Ci przełamać barierę językową! Pamiętaj, że praktykowanie języka jest najlepszym sposobem jego nauki. Nie bój się więc mówić!

6. Przerwa też ważna sprawa!

Jeśli uczysz się jednorazowo dłużej, pamiętaj o małych przerwach. Daj głowie odpocząć, wypij herbatę i ze świeżym umysłem wracaj!

7. Nie wściekaj się!

Nikomu nie wychodzi wszystko od razu. Daj sobie czas na błędy i nie denerwuj się, że parę słówek wypadło, czy zdanie nie wyszło w 100% poprawnie. Twój czas na naukę to też twój czas na oswojenie się z tym materiałem, a błędy są częścią tego procesu.

8. Organizacja to podstawa!

Wyznacz sobie cel i stwórz plan. Użyj >>>naszego planera<<< do nauki i trzymaj się go. Lista pomaga w systematyczności. Robiąc sobie plan nauki sam siebie pilnujesz, a zbliżając się do celu poprawiasz swoją motywacje – same korzyści!

9. Dobór słownictwa

Nie zniechęcaj się słówkami, których nigdy nie użyłbyś w języku polskim. Za dzień czy dwa zupełnie o nich zapomnisz, bo nie ma ich w twoich codziennych wypowiedziach, więc z pewnością nie przyjdą Ci do głowy w języku obcym.

Jeśli jakieś słowo wybitnie Ci nie pasuje i mimo prób cały czas wylatuje z głowy, zakończ tą walkę i poszukaj synonimów! To nie koniec świata 🙂

10. Zainwestuj w siebie

Pamiętnaj, że ucząc się języka rozwijasz się. Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w siebie samego. Znajomość języka obcego daje nam wiele możliwości! Lepsza praca, poprawa komfortu przy komunikacji, pewność siebie, a to tylko niektóre z nich 🙂

Dołącz do skutecznego kursu z języka niemieckiego z książką i plenerem

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#JEZYKOWO.ORG - SKUTECZNA NAUKA NIEMIECKIEGO​

Z metody językowo korzysta już ponad 3.500 osób. Nie zostawaj w tyle! ZACZNIJ MÓWIĆ PO NIEMIECKU JUŻ PO 3 miesiącach. Sprawy takie jak lekarz, zakupy, bank, poczta nie sprawią Ci już więcej problemu.

Czas zacząć realizować Twoje cele językowe

Wypełni formularz kontaktowy. Zadzwonimy do Ciebie, aby ustalić Twój indywidualny plan nauki.

Wybierz język, którego chcesz się nauczyć

Kiedy chcesz rozpocząć naukę?

Klikając "Umawiam się na konsultację", wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Oświadczasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, które znajdują się tutaj.