5 niezwykle przydatnych zdań dla spóźnialskich!

Ten tekst przeczytasz w 1,5 minuty.

Niektórzy spóźnialstwo mają we krwi, robią to wręcz z premedytacją wcale nie starając się zjawić na czas, inni jakkolwiek by się nie starali, nieustannie napotykają na nieoczkiwane zdarzenia losowe, są też oczywiście Ci, którzy najzwyczajniej w świecie go nie tolerują – niezależnie od naszego nastawiania i mimo najszczerszych chęci czasem coś nas zatrzyma – korek na drodze, kolejka u lekarza, spóźniony środek transportu miejskiego – nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować.

Dla tych, którzy spóźniają się sporadycznie jest to spory stres – dziś podpowiem Wam jak poinformować kogoś o naszym spóźnieniu. Liczę, że odejmę Wam tym samym chociaż stres językowy.

  1. Proszę przekaż innym, że się trochę spóźnię. – Bitte sag den anderen Bescheid, dass ich etwas später komme.
  2. Ponieważ jest duży ruch, będę ok. pół godziny później. – Ich werde mich wegen des Verkehrs um ca. Eine halbe Stunde verspäten.
  3. Przykro mi, ale będę trochę później, ponieważ stoję w korku. – Tut mir leid, aber ich werde mich leicht verspäten, ich stecke im Stau.
  4. Chciałabym bardzo przeprosić za spóźnienie. – Für die Verspätung bitte ich vielmals um Entschuldigung.
  5. Musiałam długo czekać na swoją kolej u lekarza. – Ich musste lange beim Arzt warten, bis ich dran gekommen bin.

Zobacz też nagranie: Bezpłatna lekcja niemieckiego – “5 zdań dla spóźnialskich”

Niemcy przywiązują niesamowitą wagę do punktualności, a niemieckie przybycie na czas to tak naprawdę 10  minut wcześniej. Chcecie dobrze wypaść? Pamiętajcie  o tej złotej niepisanej zasadzie i złapcie punkty już na starcie. Jeśli już wiesz, że nie dotrzesz gdzieś na umówioną porę, warto poinformować o tym choćby telefonicznie, a nasze dzisiejsze zdania Ci w tym pomogą!

Dołącz do skutecznego kursu z języka niemieckiego z książką i plenerem

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#JEZYKOWO.ORG - SKUTECZNA NAUKA NIEMIECKIEGO​

Z metody językowo korzysta już ponad 3.500 osób. Nie zostawaj w tyle! ZACZNIJ MÓWIĆ PO NIEMIECKU JUŻ PO 3 miesiącach. Sprawy takie jak lekarz, zakupy, bank, poczta nie sprawią Ci już więcej problemu.

Czas zacząć realizować Twoje cele językowe

Wypełni formularz kontaktowy. Zadzwonimy do Ciebie, aby ustalić Twój indywidualny plan nauki.

Wybierz język, którego chcesz się nauczyć

Kiedy chcesz rozpocząć naukę?

Klikając "Umawiam się na konsultację", wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Oświadczasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, które znajdują się tutaj.