5 niezwykle przydatnych zdań dla spóźnialskich!

Ten tekst przeczytasz w 1,5 minuty.

Niektórzy spóźnialstwo mają we krwi, robią to wręcz z premedytacją wcale nie starając się zjawić na czas, inni jakkolwiek by się nie starali, nieustannie napotykają na nieoczkiwane zdarzenia losowe, są też oczywiście Ci, którzy najzwyczajniej w świecie go nie tolerują – niezależnie od naszego nastawiania i mimo najszczerszych chęci czasem coś nas zatrzyma – korek na drodze, kolejka u lekarza, spóźniony środek transportu miejskiego – nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować.

Dla tych, którzy spóźniają się sporadycznie jest to spory stres – dziś podpowiem Wam jak poinformować kogoś o naszym spóźnieniu. Liczę, że odejmę Wam tym samym chociaż stres językowy.

  1. Proszę przekaż innym, że się trochę spóźnię. – Bitte sag den anderen Bescheid, dass ich etwas später komme.
  2. Ponieważ jest duży ruch, będę ok. pół godziny później. – Ich werde mich wegen des Verkehrs um ca. Eine halbe Stunde verspäten.
  3. Przykro mi, ale będę trochę później, ponieważ stoję w korku. – Tut mir leid, aber ich werde mich leicht verspäten, ich stecke im Stau.
  4. Chciałabym bardzo przeprosić za spóźnienie. – Für die Verspätung bitte ich vielmals um Entschuldigung.
  5. Musiałam długo czekać na swoją kolej u lekarza. – Ich musste lange beim Arzt warten, bis ich dran gekommen bin.

Zobacz też nagranie: Bezpłatna lekcja niemieckiego – “5 zdań dla spóźnialskich”

Niemcy przywiązują niesamowitą wagę do punktualności, a niemieckie przybycie na czas to tak naprawdę 10  minut wcześniej. Chcecie dobrze wypaść? Pamiętajcie  o tej złotej niepisanej zasadzie i złapcie punkty już na starcie. Jeśli już wiesz, że nie dotrzesz gdzieś na umówioną porę, warto poinformować o tym choćby telefonicznie, a nasze dzisiejsze zdania Ci w tym pomogą!

Dołącz do skutecznego kursu z języka niemieckiego z książką i plenerem

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *