Jak uczyć się zdań z Fiszek

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Nauka języka może być nużąca, kiedy uczysz się ciągle z książek. Naprawdę rozumiem osoby dorosłe, które szybko tracą motywację do nauki i wychodzą z założenia, że już nigdy się nie nauczą mówić po niemiecku.

Najgorsze co można zrobić, to katować się zadaniami i tabelami gramatycznymi, kiedy musisz szybko zacząć komunikować się po niemiecku. Zapisując się na kurs językowy, zazwyczaj mamy jakiś cel, np.: wyjazd do pracy w Niemczech lub chęć przeprowadzki do tego kraju. Naturalne jest, że myślisz o tym, aby nauczyć się tego języka, na pewno będzie Ci łatwiej radzić sobie w codziennych sytuacjach oraz znaleźć lepiej płatną pracę. Niestety zdecydowana większość kursów stawia na ogólny rozwój językowy, więc uczysz się zwierząt w zoo, nazw państw i ich stolic, itp. Pytanie, czy te słówka pomaga Ci kupić leki w aptece, umówić się na spotkanie w sprawie pracy? No NIE.

Dziś przygotowałam dla Ciebie, krótki materiał video „Jak uczyć się z fiszek polsko-niemieckich”. Poświęć mi 15 minut, a zobaczysz jak możesz szybciej uczyć się przydatnych zdań i zwrotów po niemiecku i to o dowolnej godzinie, więc praca na zmiany, czy domowe obowiązki nie będą przeszkodą w nauce.

Zobacz moje nagranie : „Jak uczyć się zdań i słówek z fiszek polsko-niemieckich”

Wiem, że najtrudniej jest się zmotywować do nauki, ale uwierz mi na słowo, że kiedy uczysz się tego, co jest Ci obecnie potrzebne, to masz większą motywację. Zastanów się co w najbliższym czasie musisz załatwić samodzielnie w Niemczech? Może zakupy na dziale mięsnym? Ucz się zdań i słów, które pomogą Ci w danej sytuacji. Idziesz na pocztę? Przygotuj się ze zdań, które Ci pomogą wysłać paczkę, czy zapłacić rachunki.

Teraz sobie myślisz, a jak oni coś do mnie zaczną mówić? To gwarantuję Ci, że Pani z działu mięsnego nie zapyta się Ciebie, czy chcesz zrobić przegląd auta 🙂 Zada Ci pytania związane z Twoim zamówieniem. Spokojnie dasz sobie radę. Każda samodzielnie załatwiona sprawa, każde zdanie, to krok ku wolności językowej. Taki jest nasz cel! Tego właśnie uczymy w naszym kursie z książką Ogarnij Niemiecki..

Dołącz do skutecznego kursu z języka niemieckiego z książką i plenerem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoje zamówienie
Brak produktów w koszyku!