506 932 472 kontakt telefoniczny jest możliwy w godzinach od 9:00 do 15:00 newsletter@jezykowo.org

Darmowe fiszki z języka niemieckiego do samodzielnej nauki.

Wygląda na to, że znalazłeś 10 minut na niemiecki, bardzo nas to cieszy. Zanim wydrukujesz fiszki, to zapoznaj się z kilkoma  zasadami, jak się uczyć z fiszek.

JAK PRZYGOTOWAĆ FISZKI DO NAUKI?

  1. Fiszki muszą być dwustronne, tzn. z jednej strony po polsku, z drugiej po niemiecku. (nasze fiszki są dwustronne)
  2. Najlepiej, aby wszystkie fiszki z których się uczysz były z tego samego tematu. (my przygotowałyśmy dla Ciebie fiszki tematyczne)
  3. Fiszki należy wydrukować, wyciąć i uczyć się z nich gdzie się tylko da przez 10 minut dziennie. (krótka nauka jest bardziej efektywna, ale musi być systematyczna)

JAK SIĘ UCZYĆ Z FISZEK?

  1. Jak byłeś na naszym Webinarze, to wiesz jak się czyta wszystkie zdania z fiszek. Bardzo ważne jest osłuchać się ze zdaniami, które się będziesz uczył, aby nie nauczyć się z błędną wymową.
  2. Zacznij od czytania najpierw po polsku, a później po niemiecku (kilka razy)
  3. Przeczytaj fiszkę po niemiecku i spróbuj własnymi słowami powiedzieć, co to zdanie oznacza po polsku (nie musi być słowo w słowo – nie uczysz się wiersza na pamięć, tylko rozumienia zdania)
  4. Przeczytaj fiszkę po polsku i postaraj się z pamięci powiedzieć to zdanie po niemiecku.
  5. Fiszki ze zdaniami, które już umiesz odkładaj na bok i wróć do nich za tydzień lub dwa i utrwal raz jeszcze.

Pamiętaj nauka języka to nie WKUWANIE na pamięć, to ćwiczenie mówienia i słuchania – im częściej tym lepiej dla Ciebie… aby cieszyć się efektami nauki ucz się 5-15 minut codziennie Nasze Kursy znajdziesz TUTAJ.

Pobierz fiszki tematyczne:

Fiszki Droga